IranSculpture.ir
تحقیقی - خبری - پژوهشی جامع ترین سایت تخصصی هنر مجسمه سازی ایران
بازگشت جشنواره های بین المللی
[1] ....................................................................................................................... [هشتمین دوسالانه شارجه]
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
هشتمین دوسالانه شارجهعنوان :
نویسنده:
مترجم:
منبع:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

4 آوریل تا 4 ژوئن 2007 ـ شارجه
هنر، بوم‌شناسی و سیاست‌های دگرگونی
شارجه سومین کلان شهر امارت متحد عربی است و حدود 000/750 نفر جمعیت دارد (آمار سال 2005). دوسالانه شارجه یکی از مهمترین وقایع هنری بین‌المللی در جهان عرب به شمار می‌آید، و تاکنون پذیرای هنرمندان ایرانی بسیاری بوده است.
این دوسالانه در حال حاضر مرحله انتخاب هنرمندان را پشت سر نهاده و تعدادی از تصاویر آثار شرکت‌کننده را به همراه گزارشی از روند برگزاری آن در اختیار تندیس قرار داده است. از مدیران مطبوعاتی این دوسالانه، کیت سیلور «Katie Taylor» و نایجل روبنشتاین «Nigel Rubenstien» برای اطلاعات و تصاویری که در اختیارمان قرار دادند سپاسگزاریم. هشتمین دوسالانه شارجه هم‌اکنون در ساحل آرت باسل در میامی تدارک دیده می‌شود و دوسالانه از 4 آوریل تا 4 ژوئن سال جاری در شارجه برگزار خواهدشد. مضمون دوسالانه، هنر را به مثابه راهی برای ایجاد درک بهتر از روابط انسان با طب یعت و محیط زیست مطرح می‌کند، و در عین حال به ابعاد فرهنگی، سیاسی و اجتماعی این رابطه نیز نظر دارد. نمایشگاه‌های متعدد، آثار اجرایی (performana) نمایش فیلم و سمپوزیومی با همکاری دانشگاه امریکایی شارجه (RSA) و شماری از نهادهای فرهنگی بین‌المللی در برنامه این نمایشگاه دیده می‌شود. شهر شارجه به تمامی در اختیار هنرمندان قرار می‌گیرد تا آثاری ویژه‌ی مکان‌های خاص آن خلق کننده، در حالی که موزه هنر شارجه، مرکز اکسپو، منطقه میراث فرهنگی، دانشگاه آمریکایی شارجه و سایر مکان‌های فرهنگی شهر پذیرای آثار هنرمندان خواهد بود. هیئت داوران متشکل از منتقدین و کارشناسان هنری مشهوری چون «گیتا کاپور» و چارلز اشه «Charles Esche»، دو هنرمند را از میان شرکت‌کنندگان برای دریافت جایزه برمی‌گزیند. بیش از 70 هنرمند در این رویداد هنری شرکت دارند.
آن‌چنان که جاناتان واتکینز «Janathan Watkins»، از مدیران هنری دوسالانه در مصاحبه مطبوعاتی خود بیان دشاته: «دوسالانه هشتم شارجه پاسخی مثبت است به پویاگرایی در مقابله با تهدیدهایی که بر تلاش‌های هنرمندانه سایه می‌افکنند. این رخداد به تلاش‌های جهانی برای پیوستن هنر، جامعه و مؤلفه‌های محیط زیستی را محلق می‌شود.»

 [1]


فراخوان جشنواره های داخلی
فراخوان جشنواره های خارجی
100 سال مجسمه سازی نوین جهان
جشنواره های بین المللی
مقالاتی پیرامون هنر و زیبایی شناسی
معرفی کتاب
مقاله شناسی
پایان نامه های مجسمه سازی

اخبار انگلیسی
مقالات انگلیسی


درباره ما
تماس با ما
info@iransculpture.ir
IranSculpture@yahoo.com